Maradona, sa i tërbuar me Argjentinën: Kjo kombëtare nuk e meriton fanelën që vesh

Argjentina humbi keqas në miqësoren me Venezuelën duke shkatërruar rikthimin në kombëtare te Lionel Messit. Diego Armando Maradona kthehet të kritikojë shumë ashpër skuadrën ‘albiceleste’ duke mos e fshehur aspak zhgënjimin e tij.

‘Ishte një film horror-tha Maradonë-kjo skuadër nuk e meriton fanelën që vesh, Argjentina nuk do të fitojë më asnjë ndeshje. Më vjen keq për popullin argjentinës dhe vazhdon t’u besojë genjështarëve në Federatë’

Është ky një sulm frontal i Maradonës që e ka bërë shpesh në vitet e fundit.

‘Unë ndihem shumë argjentinas-vijoi El Pibe De Oro-mendonin se do të fitonin lehtë ndeshjen? Kush është ai budalla që e mendoi këtë? Venezuela është një skuadër e organizuar dhe me baza solide, kundër kësaj Argjentine e pati shumë të lehtë’

Për Maradonën, faji është i gjithi i Federatës Argjentinase të Futbollit dhe se ai ndjen trishtim kur sheh kombëtaren aktuale.

sfidanti.al