Maradona: 10 mije $ per ate qe gjen personin qe njoftoi vdekjen time

Diego Armando Maradona behet serish protagonist ne media. El Pibe de Oro ka vendosur te ofroje nje shperblim prej 10 mije Dollaresh per autorin e regjistrimeve zanore te publikuara ne rrjetet sociale ku behej e ditur ndarja nga jeta e legjendes se futbollit argjentinas nr momentet qe u ndje keq gjate sfides mes Argjentines dhe Nigerise.

‘Keshillova qe te ofrohen 10 mije Dollare per ate qe gjen personin qe regjistroi audion-tha avokati i Maradones, Matias Morla per te perditshmen ‘Clarin’-Diego kishte probleme me tensionin. Nuk eshte hera e pare qe i ndodh. Keshtu i sheh ndeshjet Maradona, si futbollist dhe tani si tifoz’.

Sfidanti.al