Manzukiç te Borusia e Dortmundit? Mallkuar qoftë ..paga!

Gazeta gjermane me tirazh të madh, “Bild” pretendon se Borusia e Dortmundit  ka nisur “gjuetinë” e sulmuesit kroat, Mario Manzukiç, që, sikurse thuhet, ndodhet te dera e daljes së Juventusit, ndërkohë që nuk duhet e ardhmja e tij mbas largimit të trajnerit Masimo Alegri.

Gazeta e mësipërme shkruan se Dortmundi ka forcuar krahët e vulmit, duke angazhuar Bratin dhe Azarin tjetër, por se tani ka nevojë për një sulmues qendre.

Manzukiçi, në fakt, do të duhej të shkonte te Borusia, kur ai u largua nga Bajerni, por, megjithatë, atëkohë problem krijoi paga e lojtarit, kështu që ai iku tek Atletiko dhe që andej te Juventusi.

Sfidanti.a.