Manxhukic, dhurate per fotografin Juri Kortes te Angli-Kroaci

Numri 10 i Kroacise per momentin mbahet nga fotografi Juri Kortes dhe jo Luka Modric. Sulmuesi i Juventusit dhe perfaqesuese kroate, vendosi t’i beje nje dhurate fotografit meksikan i cili u vu poshte nga lojtaret e Kroacise ne ndeshjen me Angline ne Boterorin e Rusise, pas golit qe Manxhukic shenoi duke i dhene fitoren 2-1 skuadres se tij qe ne fund luajti finalen me Francen.

Pas fotove te mrekullueshme qe bene xhiron e botes, Juri Kortez mori si dhurate fanelen me nr 10 dhe ate me nr 17 te Kroacise.

Sfidanti.al