Lufta e peshkaqenëve të futbollit, Mendes “e kafshon” Raiolën

Jorge Mendes dhe Mino Raiola janë dy prej agjentëve më të mirë në botë dhe dy shushunjat e futbollit

Të dy këta agjentë kanë nën mbikëqyrje disa prej futbollistëve më të mirë, e të cilët në vitet e fundit kanë thyer rekordet botërore për transferime.

Por, ekipi i cili e menaxhon Jorge Mendes kushton më shumë se sa ai i Mino Raiolas.

11 lojtarët e Mendes kushtojnë 865 milionë euro, ndërsa 11 lojtarët e Raiolas kushtojnë 583 milionë euro.