Shfryn Nejmar: Me godasin dhe une i provokoj me top

Nejmar Jr, protagonist ne ndeshjen me Ren ne gjysmefinalen e Kupes se Liges se Frances shperthen dhe kete e ben ne nje interviste per median braziliane. Kritiken e pare ai e ben ndaj kundershtareve te tij per faullat qe i shkaktojne.

‘Provokimeve qe me bejne u pergjigjem sipas menyres sime-tha Nejmar-e di qe njerezit diskutojne perse provokoj une kaq shume, por te vihen ne vendin tim. Nuk ia vlen te me godasin kaq shume sepse une reagoj duke provokuar akoma me shume. Dhe do ta bej ne menyre qe skuadra ime te fitoje’.

Por Nejmar u kritikua edhe ne rrjetet sociale per mungese elegance ne sjelljen ndaj nje futbollisti te Ren kur ky ishtebne toke: Nejmarbi zgjati doren me pas ia terhoqi duke buzeqeshur.

‘Futbolli eshte pak i merzitshem sepse nuk mund te besh asgje pasi shperthejne polemikat-vijoi Nejmar-kur une me kundershtarin bej te njejten shaka si me miqte e mi fillojne menjehere polemikat. Perse nuk mund te bej shaka me kundershtaret?’

Sfidanti.al