Yanez shpëton nga “burgu” i Realit, Getafe i duket parajsa!

Real Madrid ka shitur portierin Ruben Yanez të skuadra e Getafes, i cili ka qënë i zhytur thellë ne stol.

Real Madrid dhe Getafe kanë arritur marrëveshje për transferimin e portierit të talentuar spanjoll, Ruben Tanez.

Lajmi është konfirmuar nga të dy skuadrat spanjolle, dhe portieri Yanez do të shohi drite mes shtyllave.

“Real Madrid dhe Getafe kanë arritur marrëveshje për transferimin e portierit Ruben Yanez”, thuhet në njoftimin zyrtar të Realit.

Yanez në dy sezonet e fundit ka qenë portier i tretë i Real Madridit.