Rodrigues, “viktima e zhdukur” e trajnerit Zidan

James Rodriguez nuk pret..  me çdo kusht dëshiron largimin nga Real Madridi gjatë muajit  të janarit.

25-vjeçari u transferua te “Mbretërit” nga Monaco në verën e vitit 2014 dhe gjatë atij sezoni realizoi 17 gola. Mesfushori sezonin e kaluar dështoi të sigurojë një vend në formacionin e Zinedin Zidan.

Man[ester Junajted dhe Interi kanë shprehur interesim për kolumbianin gjatë verës dhe sipas “Don Balon”, James do të kërkojë largimin në fillim të vitit 2017.