Reali, nis cikli i ri me Lopetegin dhe pa Ronaldon

Reali i Madridit do te nise nje sezon ndryshe nga vitet e kaluara; ne pankine eshte Hulen Lopetegi, nderkohe qe eshte larguar Kristiano Ronaldo ne drejtim te Juventusit.  Per trajnerin e ri te  skuadres madrilene nuk do te jete aspak nje detyre e lehte, por per ish teknikun e Spanjes kjo nuk perben ndonje problem, peekundrazi.

‘Rindertimi i Realit te Madridit pa Kristiano Ronaldo eshte nje sfide emocionuese-tha Lopetegi-do te bejme nje skuader kompetitive qe te luftoje per te gjithe objektivat. Nuk kam asnje dyshim qe me futbollistet qe kemi ne dispozicion do t’ia dalim mbane’.

Sfidanti.al