Pikè dhe endrra e merkatos: Do jemi te lumtur nese Pogba vjen

Xherard Pikè pret me.krahehapur Pol Pogbane. Qendermbrojtesi katalanas foli per kete ceshtje gjate nje eventi promocional duke mos e fshehur deshiren e tij per te pare francezin me fanelen blaugrana.

‘Di shume pak gjera per ate cfare po ndodh ne Mancester-tha Pikè-Pogba eshte nje lojtar shume i mire por ne kete moment eshte pjese e Mançester Junajtid. Te shohim se çfare do te ndodhe, nese vjen do te jemi shume te lumtur. Por ata qe duhet te flasin per kete jane drejtuesitbe Mançester Junajtid’.

Pikè foli edhe per objektivin kryesor te Barcelones, fitoren e Liges se Kampioneve, por pa lene pas dore kompeticionet e tjera.

‘Champions League eshte titulli me i rendesishem sepse e luajne lojtaret me te rendesishem-vijoi Pikè-ne pak muaj luhet gjithcka. Por eshte e rrezikshme qe te fokusohemi vetem te ky kompeticion. Do te ishte nje vetevrasje, sepse menyra e lojes sone duhet te jete e rregullt dhe La Liga eshte nje kompeticion ku duhet te perqendrohemi. Eshte eventi qe tregon nese jemi mire apo jo. Nuk e kemi fituar kurre Championsin pa fituar kampionatin. Keshtu qe te fitojme fillimisht La Ligen dhe me pas te shohim se deri ku do te arrijme te te tjerat’.

Sfidanti.al