La Liga, fiton me spektakel dhe me kandidatë

La Liga ka më shumë futbollistë kandidatë për Topin e Artë të këtij edicioni. France Football ka publikuar listën prej 30 futbollistëve kandidatë për Topin e Artë, ku ka me shume përfaqësues nga La Liga spanjolle, gjithsej 13 futbollistë. Real Madrid ka më  shume përfaqësues 6, Barcelona 5 dhe Atletico Madrid 2. Në vend të dytë është Premier liga angleze me 7 futbollistë, e ndjekur nga Bundesliga me 5, Serie A me 3 dhe liga portugeze me një, citohet “Express”.