Kapitenet e Barcelones, Mesi merr stafeten nga Iniesta

Barcelona programon te ardhmen dhe gjithcka nis nga kapitenet. Me Andres Iniesten te larguar ne drejtim te Japonise, shiritin e merr ne dorezim pikerisht ai qe mban numrin 10, Lionel Mesi me argjentinasin qe ka qene kapiteni i dyte i Barcelones qe nga viti 2015.

Por Barcelona beri te ditur edhe emrat e kapiteneve te tjere per sezoni  2018/2019. Kapiteni i dyte i skuadres do te jete pikerisht Serxhi Buskets dhe me pas ne radhe jane Xherard Pike dhe Serxhi Roberto. Ky i fundit ne te vertete eshte nje surprize por qe ka nje domethenie; Serxhi Roberto konsiderohet si nje element kyc i Barcelones se sotme dhe asaj te se ardhmes.

Sfidanti.al