Beloti nën shënjestrën e Realit të Madridit; ‘Los Blancos’ e kërkojnë për 2018

Reali i Madridit mban në vëzhgim Andrea Belottin. Sulmuesi i torinos dhe Kombëtares italiane po sjfaqet në një formë të mirë aq sa kë tërhequr vëmendjen e kampionëve të Spanjës dhe të Evropës, që tashmë e kanë shfaqur interesin për të.

 

Ideja e Florentino Perez dhe bashkëpunëtorët e tij është që  kërkojnë që të përforcojnë skuadrën për sezonin e ardhshëm dhe janë vënë në kërkim që një qendërsulmuesi. Beloti i Torinos dhe Herri Kejn janë zgjedhjet e para të Los Blancos. Sipas të përfitshmes ‘Sport’ Tratativat për sulmuesin italian do të nisin në 2018, ndërkohë që klauzola e zgjidhjes së kontratës së tij me Torinon është 100 milionë Euro, shifër kjo të cilën Reali i Madridit mund të pranojë ta paguajë.

 

sfidanti.al.