Kurseu disa miliona, Juventus humbi Bellingham

Në pranverën e vitit 2020, Juventusi humbi mundësinë për të nënshkruar me Jude Bellingham pasi ai vizitoi fusnë stërvitore në Continasa por bardhezinjtë nuk ishin bindës me ofertën që bënë.

Mesfushori 20-vjeçar anglez iu bashkua Real Madridit për mbi 120 milionë euro nga Borussia Dortmund në verë dhe ka impresionuar menjëherë në kryeqytetin spanjoll, duke shënuar tetë gola dhe duke në nëntë ndeshjet e tij të para në La Liga dhe Ligën e Kampionëve. Bellingham u shfaq si një talent në Birmingham City dhe kaloi tre vjet me Dortmundin përpara se të kalonte në Spanjë. Në Gjermani, ai shënoi 24 gola dhe dha 25 asiste në 132 ndeshje.

sfidanti.al