Zidane lavdëron Jude Bellingham

Jude Bellingham i mjaftuan pak ndeshje për t’u shndërruar në idhullin e tifozëve të Real Madrid. Britaniku ka justifikuar deri më tani çdo qindarkë investimi të Florentino Perez duke i dhuruar madrilenëve gola, asistë, si dhe shumë fantazi. Një lojtar i kompletuar që së fundmi fiton edhe elozhet e një si Zinedine Zidane. Francezi, thekson

Vazhdoni leximin →

Bellingham pezullohet me dy ndeshje

Jude Bellingham është skualifikuar me dy ndeshje pas kartonit të kuq që mori në “Mestalla” të shtunën e kaluar në fund të takimit Valencia-Real Madrid. Mesfushori anglez nuk ka mundur ta përmbajë zemërimin me vendimin e gjyqtarit Gil Manzano, i cili i fryu bilbilit për përfundimin e ndeshjes, ndërsa fenomeni i Real Madrid shënoi golin që

Vazhdoni leximin →

Bellingham me markë të personalizuar atletesh

Bellingham si Michael Jordan, ose e thënë ndryshe, Adidas si Nike. Të gjithë e njohin linjën e produkteve Air Jordan, lidhur me ish-basketbollistin e Chicago Bulls. Epo, Adidas, një konkurrent i drejtpërdrejtë, thuhet se po përgatit një markë të re për Jude Bellingham. Stilizimi i festës ikonë me krahët hapur të mesfushorit të Real Madridit, në

Vazhdoni leximin →

Bellingham hetohet për fyerjet nga Greenwood

La Liga tashmë ka hapur një hetim zyrtar mbi fjalorin ofendues që përdori Jude Bellingham në drejtim të bashkëkombasit të tij Mason Greenwood. Të enjten mbrëma, Real Madridi udhëtoi drejt “Coliseum Alfonso Perez” për t’u përballur me Getafen. Një dopietë e Joselu ishte e mjaftueshme për të marrë një fitore me rezultat të pastër 2-0,

Vazhdoni leximin →

Ja futbollistët më të vlefshëm në botë

CIES, Observatori Ndërkombëtar i Futbollit, ka hartuar listën e 100 futbollistëve më të vlefshëm në botë. Në krye të listës spikat emri i Jude Bellingham, i cili sipas analizave të propozuara vlen 267.5 milionë euro. Disa milionë më pak kushtojnë Erling Haaland i Manchester City dhe ylli i Realit, Vinicius, të cilët mbyllin podiumin. Megjithatë, Real

Vazhdoni leximin →

Jude Bellingham lojtari më i shtrenjtë në botë

Renditja e lojtarëve më të vlefshëm në botë ka një lider të ri. Mesfushori  i Real Madridit, Bellingham është tashmë futbollisti më i shtrenjtë në planet, së bashku me Erling Haaland të Manchester Cityt dhe Kylian Mbappé të PSG-së. Britaniku pati  një nisje të jashtëzakonshme të sezonit në skuadrën Merengue pas nënshkrimit të tij nga

Vazhdoni leximin →

Bellingham fiton çmimin “Golden boy”

Jude Bellingham është shpallur fitues i çmimit “Golden Boy” për vitin 2023 pas paraqitjeve të tij të jashtëzakonshme për Real Madridin dhe Anglinë. Ky çmim i cili ndahet nga gazeta prestigjioze Tuttosport për futbollistin më të mirë në botë nën moshën 21-vjeçare, iu dhurua Bellinghamit në një ceremoni në Torino. Pasi mori çmimin, Bellingham u shpreh se ndihet

Vazhdoni leximin →

Ancelotti krahason Bellingham me Kakà

Jude Bellingham po konfirmon të gjithë talentin e tij të jashtëzakonshëm në këtë pjesë të parë të sezonit. Në mënyrë të pashmangshme sulmuesi anglez krahasohet me shumë legjenda të futbollit. Pas fitores në Ligën e Kampionëve ndaj Napolit, Real Madridi rikthehet nesër në fushë ndaj Granadës dhe Carlo Ancelotti foli në konferencën për shtyp, duke

Vazhdoni leximin →

Bellingham lë grumbullimin me Anglinë

Jude Bellingham është larguar nga kampi stërvitor i Anglisë dhe do të udhëtojë përsëri në Madrid për t’u fokusuar në rikuperimin e tij. Anglia do të luajë këtë muaj në ndeshjet e ardhshme kualifikuese për Euro 2024 kundër Maltës dhe Maqedonisë së Veriut. “Tre Luanët” do të kenë kështu një mungesë të madhe, pasi Bellingham

Vazhdoni leximin →