Kumbulla duhet të punojë shumë që t’i ngjajë Kielinit!

Natyrisht simbolet janë të rëndësishëm si shembuj për t’u ndjekur. Marash Kumbulla, mbrojtësi i kombëtares shqiptare dhe i Romës në Serinë A, ka deklaruar se modeli i tij është Xhorxho Kielini, ish-kapiteni i Juventusit, që tashmë është larguar. “Ndjej shembullin e Kielinit, ai është modeli im, – thotë qendërmbrojtësi kuqezi, – dua të bëhem si ai”. Natyrisht, do të duhet ende të punojë shumë, si edhe të ketë fat, pasi për momentin është mbrojtësi numër 4 tek Roma, që do të thotë se është rezervë e parë për Zhoze Murinjon.

Sfidanti.al