Juventus mendon për të ardhmen; në shënjestër Çan, Goretzka, Iniesta

Merkatoja e tranferimeve të verës është mbyllur prej 4 diitësh, megjithatë juventus ka filluar të mendojë për të ardhmen. Drejtuesit e Zonjës së Vjetër po memdojnë që tani për verën e vitit 2018 dhe sytë janë hedhur nga disa prej futbollistëve që janë drejt skadencës së kontratave të tyre me klubet respektive. Një prej tyre është emre Can, me 23 vjecaribn që pëlqehet shumë nga trajneri Allegri. Ai iashte një prej futbollistëve më të spikatur sezonin e kaluar te Liverpool duke ngjallur interesin e baedhezinjve. Liverpool nuk dëshiron që ta humbasë atë me parametra zero dhe nisi përpjekjet për rinovimin e kontratës me të. Mbetet vetëm për të parë nëse kjo do të ndodhë dhe kur, në rast të kundërt Juveëntusi do të nisë q ënë janar tratativat për të. E njëjta situatë në shtëpinë e Schalkes për Leon Goretzka, që prej kohësh është përfshirë në planet e kampionëve të Italisë. Në fund është cështja iniesta. ‘Tuttosport’ ka hedhur idenë për mesfushorin ebarcelonës duke bërë një paralelizëm me Pirlo. Largimi i tij  nga Barcelona nuk është më një utopi duke qenë se së fundmi vetë futbollisti nuk e ka përjashtuar një mundësi të tillë.

Sfidanti.al