Humbja me Kroacine; dite zie ne median argjentinase

Humbja poshteruese ndaj Kroacise coi ne depresion total median argjentinase aq sa u arrit aty sa ta konsideronin perfaqesuesen e vendit amerikanolatin si nje te vdekur. Kjo ndodhi ne televizionin TyC Sports.

Gazetare e te ftuar ne studion telwvizive arriten deri aty sa ne perfundim te ndeshjes te gjithe personat e pranishem u ngriten ne kembe dhe mbajten 1 minute heshtje ashtu sic ndodh me te vdekurit e vertete.

Gjithsesi Argjentina e ka edhe nje shans te fundit per te rikthyer alegrine e per te rindezur endrrat per titullin, sfiden me Nigerine

Sfidanti.al