E denoncoi ish e fejuara; policia ndalon Diego Armando Maradonën

Diego Armando Maradona ndalohet nga policia me të zbritur në aeroportin e Eseisës në Buenos Aires pas një denoncimi të bërë nga ish e fejuara e El Pibe De Oros, Rosio Oheda. Lajmi u publikua nga e përditshmja argjentinase ‘Ole’, sipas së cilës ish futbollisti dhe trajneri aktual i Dorados më pas la i lirë dhe u largua i shoqëruar edhe nga avokati i tij Matias Morla me të kreu edhe një fotografi të cilën e postoi pak minuta më vonë.

‘Mbërritëm në Buenos Aires dhe tani jemi rrugës për në shtëpi me mikun tim Matias Morla-shkruante në një postim të tij në Facebook, maradona-jam shumë i kënaqur me lajmin që Alberto Fernandez do të jetë presidenti i ri i vendit duke mundur Kristinën. Përshëndetje të gjithëve!

sfidanti.al