UEFA shpall ekipin e mileniumit të Ligës së Kampioneve

UEFA ka publikuar, së fundmi, ekipin me lojtarët që kanë lënë “gjurmë të mëdha” në mileniumin e ri të Ligës së Kampioneve (LK). Intersant është fakti se në këtë ekip ka më shumë lojtarë të Barcelonës dhe të Realit të Madridit. Ekipi i mileniumit i UEFA-s është si më poshtë:

Iker Kasiljas (Porto), Filip Lam (Bajern i Mynihut), Zherar Pike, Pujol, Iniesta, Cavi (Barcelona), Stiven Xherard (Liverpul), Serhio Ramos (Real Madrid), Tieri Anri (Barcelona), Kristiano Ronaldo (Real Madrid) dhe Lionel Mesi (Barcelona).

Sfidanti.al