Rio Ferdinand e zhvesh lakuriq …gjysmën e Barcelonës

Rio Ferdinand ka thënë se pesë ose gjashtë futbollistë nuk meritojnë fanellën e Barcelonës dhe janë shndërruar si fantazma që shfaqen në fushë pa bërë asgjë.

Legjenda e Manchester Unitedit, Rio Ferdinand ka kritikuar disa futbollistë të Barcelonës, pas humbjes 3:0 nga Juventus.

“Janë pesë ose gjashtë futbollistë, që nuk duhet as të veshin fanellën e Barcelonës”, ka shkruar Ferdinand.