Fyeu VAR në rrjetet sociale, UEFA hap hetimet për Nejmarin

UEFA bën të dridhet një tjetër emër të madh të Ligës së Kampioneve, bëhet fjalë për Nejmar që mund të paguajë shtrenjtë akuzat e rënda dhe fyerjet ndaj arbitrave të sistemit VAR të lëshuara në rrjetet sociale pas ndeshjes mes Paris Sën Zhermenit dhe Mancester Junajtid.

Në fakt UEFA ka hapur hetime për fjalët e brazilianit që rrezikon të marrë një dënim të fortë. Vetë qeveria e futbollit evropian ka konfirmuar nisjen e procedimit disiplinor ndaj sulmuesit të Paris Sën Zhermenit që ka thyer nenin 15, pika d të rregullores së UEFA.

Cështja e Nejmarit do të diskutohet në Komisionin e /Etikës dhe të Disiplinës së UEFA, por ende nuk ka një datë për seancën dëgjimore për të.

sfidanti.al