Dino Xof nuk është tipi që tallet, ndaj kujdes Barcelona..

Dino Zoff beson se Juventusi mund ta eliminojë Barcelonën, në fakt nuk është i vetëm në këtë bindje.

Dino Zoff ka thënë se Barcelona duhet të jetë e kujdesshme ndaj Juventusit, derisa shtoi se nuk ka qenë i impresionuar me rikthimin historik të katalanasve kundër Paris Saint-Germainit, transmeton Gazeta Express.

“Do të jenë dy ndeshje të mëdha dhe më duhet të ju them spanjollëve që të kenë kujdes”, tha fillimisht Zoff për “AS”, i cili shtoi: “Ky Juventus nuk dorëzohet kurrë, në fakt kanë shumë besim”.

“Kështu Juventusi mund të fitojë” Absolutisht. Në fakt, nuk më ka impresionuar aspak rikthimi i tyre, pavarësisht mediave që raportonin për atë”, shtoi ai.

“Francezët dukeshin të lodhur,

“Një rikthim i tillë nuk është aspak i zakonshëm, sigurisht, por francezët dukeshin të emocionuar. Nuk më pëlqeu paraqitja e tyre në “Camp Nou”, shtoi Zof