Çështja Nejmar, takimi me PSG mbyllet pa akord, por te Barcelona ka optimizëm

Është mbyllur pa asnjë akord takimi mes drejtuesve të Paris Sën Zhermenit dhe atyre të Barcelonës për Nejmar. Në paraditen e kësaj të martë Oskar Brau, Havier Bordas dhe Erik Abidal udhëtuan drejt Parisit për t’u takuar me Drejtorin Sportiv të Paris Sën Zhermenit, Leonardo dhe përfaqësuesi i presidentit Al Kelaifi për të diskutuar për këtë cështje, një takim ku nuk është arritur ende në gjetjen e një gjuhe të përbashkët.

Sipas burimeve pranë delegacioneve të përfshirë në bisedime, palët vendosën që vijojnë bisedimet në orët e ardhshme për gjetjen e një zgjidhjeje. Pas këtij takimi te Barcelona është shfaqur një lloj optimizmi dhe shpresohet që tratativat të mbyllen para 2 shtatorit kur mbyllet edhe merkatoja e transferimeve

Mësohet se Barcelona prezantoi një ofertë prej 170 milionë Eurosh që do ta paguante në disa këstë, ndërsa Paris Sën Zhermeni kërkoi 100 milionë Euro dhe Semedon e Dembelenë. ndërkaq edhe vetë futbollisti po ushtron presion te drejtuesit e Paris Sën Zhermeni teksa u ka bërë të ditur se dëshira e tij është të shkojë vetëm te Barcelona duke bllokuar cdo mundësi të kalimit te Reali i Madridit.

sfidanti.al