Vazhdon ‘mallkimi’ për Neuer; në fushë pas 6 muajsh

Shtohen telashet për Bayernin e Mynihut. Portieri Neuer do të qëndrojë jashtë fushave të lojës më shumë kohë nga sa u mendua. Është vetë futbollisti që e ka dhënë këtë lajm të hidhur për stafin teknik të klubit bavarez dhe tifozëve të tij ngjatë një interviste për televizionin zyrtar të kampionëve të gjermanisë. Neuer që në 18 dhjetor pësoi frakturën në këmbë, u mendua se do të kthehej në fushat e lojës në muajin janar, por rezultoi se koha e riaftësimit të tij do të zgjasë edhje për disa javë që do të thotë se Neuer do të jetë në dispozicion të Jupp Heynckes vetëm në muajin mars. pavarësisht gjitjckaje, Neuer është shfaqur optimist përsa i përket riaftësimit  të tij të plotë.

sfidanti.al