Bolt ben endrren realitet; luan ndeshjen e pare si futbollist profesionist

Usain Bolt me ne fund e ben endrren e tij realitet; per here te pare xhamajkani hyri ne fushen e futbollit si nje lojtar profesionist. Rekordmeni boteror ne 100 dhe 200 m qe prej disa ditesh kishte nisur stervitjen me te Central Coast Mariners, u altivizua ne miqesoren e fituar nga kjo skuader 6-1 ndaj diletanteve te Central Coast.

Bolt qe hyri ne fushe ne minuten e 72 u prit me ovacione e tymosese nga rreth 10 mije tifoze qe ishin te pranishem ne stadium. ‘Tifozet me dhane shume entuziazem, ishte dicka fantastike, ashtu sikurse e mendoja-tha sprinteri xhamajkan.

Sfidanti.al