Barcelona s’dorezohet per Pogba, bisedime te reja me Raiolen

Merkatoja e blerjeve ne Premier League angleze eshte mbyllur, por jo ajo e shitjeve. Eshte kjo nje situate te cilen do te kerkoje ta shfrytezoje Barcelona duke qene se ne Spanje merkatoja mbyllet ne 31 gusht. Skuadra katalanase do te beje nje tjeter tentative per Pol Pogba dhe sipas  ‘El Mundo Deportivo’ drejtuesit e saj jane ne kontakte te vazhdueshem me agjentin e mesfushorit Mino Raiola qe eshte kthyer me aleatin e  Barcelones.

Pol Pogba qe nuk ka aspak raporte te mira me trajnerin Murinjo, eshte i vendosur qe te lere Djajte e Kuq. Por problemi ne kete pkme qendron pikerisht te Mancester Junajtid qe nuk duket i gatshem qe ta lejojne francezin te largohet duke qene se tani e kane te pamundur te bejne levizjet e tyre per sjelljen ne Old Trafford te zevendesuesit te Pogbase.

Sfidanti.al