Argjentina pa Mesin është një ekip i zakonshëm! Cili mendon keshtu…

Legjenda argjentinase e futbollit, Diego Armando Maradona, tha se, ç’është e vërteta, ai e priste humbjen e Argjentinës nga Franca në kampionatin botëror të Rusisë. Në 1/8-tën e finaleve, Argjentina në një ndeshje eksituese u mund 4-3 nga Franca.

“Sikur ishim në kinema dhe jo në stradium. Franca e mundi Argjeninën, ndërkohë që nuk e la Lionel Mesin që të tregonte cilësitë e tij. Pa të, Argjentina është një ekip i zakonshëm dhe asgjë më shumë. Ndodhi ajo që ne prisnim. Edhe një Botëror përfundoi për neve dhe ne përsëri mbetet duarbosh.

Sfidanti.al