Ançeloti: Jam rekordmen i Championsit, pata fatin të kthehesha tek Reali

“Unë nuk mundem që ta besoj, – tha trajner italian të Madridit, – ne patëm një sezon të madh, por kjo ndeshje ishte e vështirë. Ne vuajtëm shumë, sidomos në pjesën e parë. Ishim më mirë pas pushimit. Mendoj se, për atë që kemi bërë gjatë gjithë sezonit, me gjithë ato ndeshje që kemi luajtur, e kemi merituar këtë sukses. Unë tani jam rekordmen në Champions. Pata fatin të vija këtu vitin e kaluar dhe të kisha një sezon të tillë. Jam në drejtimin e një skuadre me mentalitet shumë të fortë”.

Sfidanti.al