7 skuadra, një fanelë e vetme; cfarë look-u, Van Nistelroi

Rud Van Nistelroi, përvecse ka në bilancin e tij 350 gola në karrierë, ka edhe një kuriozitet; ka veshur fanelat e 7 skuadrave. Së fundmi. për një herë të vetme ai ka veshur fanelën që i përmbledh të gjitha ngjyrat e klubeve me të cilat ka luajtur në 19 sezone si futbollist profesionist.

Meritën për këtë e ka ‘Blood In Blood Out’ që krijoi këtë fanelë vërtetë unike. Duke nisur nga pjesa e sipërme te ajo poshtë të uniformës janë qepur pjesët e skuadrave të Hamburgut, Realit të Madridit, Mancester Junajtid, PSV Eindhovenit, Malagës, Herenvenit dhe De Bosh.

sfidanti.al