Bebe Vio, “skermë” me presidentin Obama

Më në fund ia doli, ashtu siç ka bërë gjithmonë. Bebe Vio mundi ta mposhte ndrojën dhe të shkrepte një selfie me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Barak Obama. “Nuk dija se çfarë të bëja, madje nuk kisha as kurajon që t’i kërkoja një selfie”, ka thënë kampionia paraolimpike pas “State Dinner”, organizuar në Uashington

Vazhdoni leximin →

Jep dorëheqje trajneri i Sigal Prishtinës

Petar Mijoviç ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit të Sigal Prishtinës, pas katër humbjeve të pësuara në po aq ndeshje të zhvilluara në të gjitha garat. Mijoviç mori drejtimin para fillimit të këtij sezoni. Ai pritet të zëvendësohet nga kroati Jeronimo Sharini, i cili do të zyrtarizohet gjatë kësaj jave, citohet Express.

Rozher Federeri inauguron akademinë e tenisit të Rafael Nadalit

Tenisisti spanjoll, Rafael Nadal, hapi, në Majorka, akademinë e vet të tenisit dhe, në ceremoninë e inaugurimit, ai ftoi tenisistin më të mirë të të gjitha kohërave, Rozher Federer. Midis të qeshurave dhe hareve që mbizotërojnë në raste të tilla, në një ambient mjaft miqësor, Federeri, midis të tjerave, vuri në dukje se, nëse fëmijtë

Vazhdoni leximin →

Ka pak idiotë në moshën 85 vjeç..

Ed Uajtloku është 85 vjeç, por ai ka një dëshirë rinore për suksese të reja. Ky maratonist legjendar, në dhjetëvjeçarin e nëntë të jetës së tij, e përshkoi distancën e maratonës së plotë, në Toronto (Kanada), në më pak se katër orë, duke vendosur kështu një rekord të ri botëror në kategorinë e moshës së

Vazhdoni leximin →

Moto GP, Rosi: Nuk dorëzohem, por Jamaha nuk po më ndihmon!

Një kampion i madh nuk mund të rrijë kurrë me gojën mbyllur dhe madje, edhe të kritikojë skuadrën. Ndodh sidomos në sportet individuale dhe nga ky rregull nuk bën përjashtim Valentino Rosi, kampioni i madh i motoçiklizmit. Italiani, 9 herë kampion i botës, u shpreh i pakënaqur me markën e madhe japoneze të motorëve, Jamahën,

Vazhdoni leximin →

Basketboll, të gjithë shqiptarët humbasin

Shqiptarët e basketbollit, madje në të dy anët e kufinjve, nuk kanë mundur të shkëlqejnë në ditën europiane. Tirana që është pjesë e një projekti rindërtimi dhe merr pjesë në aktivitetin më modest, Ligën Ballkanike, e ka humbur ndeshjen e dytë në transfertën maqedonase, kundër MKK Feni Industrial, me rezultatin e thellë 98 – 57.

Vazhdoni leximin →