Jasir Asani zbulon identitetin e të dashurës

Jasir Asani është një nga futbollistët e Kombëtares Shqiptare më të përfolur. Pak kohë më parë, sulmuesi anësor pranoi se ishte i dashuruar dhe se e dashura e tij ishte shqiptare nga Maqedonia e Veriut. Në nëntor te viti të kaluar, ai postoi një foto me partneren e tij, por nuk i zbuloi fytyrën. Ndërsa

Vazhdoni leximin →

Capello: Ja pse nënshkroi Berlusconi me Ronaldon

Ish-trajneri i Milanit, Realit të Madridit dhe disa skuadrave të tjera, Fabio Capello, rrëfen një detaj shumë interesant në lidhje me transferimin e Ronaldos te Milani. Pak ditë përpara nënshkrimit të kontratës së brazilianit me kuqezinjtë, Capello mori një telefonatë nga presidenti Silvio Berlusconi dhe rrëfeimi i tij është ky: “Berlusconi më telefonoi për të

Vazhdoni leximin →

Kush e pagoi garancinë? Dani Alves “driblon” gazetarët

Ish-futbollisti i Barçës, Dani Alves, u paraqit në Gjykatën e Barcelonës mëngjesin e sotëm, i shoqëruar nga avokati i tij, për të respektuar paraqitjet javore të vendosura nga gjykata për lirinë e fituar me kusht. Pas daljes nga gjykata, braziliani është pyetur, ndër të tjera, për personin apo personat që i kanë paguar garancinë për

Vazhdoni leximin →

Roje private për bashkëshortet e anglezëve në Euro 2024

Bashkëshortet dhe të fejuarat e furtbollistëve anglezë do të kontraktojnë forca sigurie dhe bodyguard me vlerë 100 mijë pound gjatë Euro 2024. Sipas “The Sun”, ato janë bashkuar dhe kanë vendosur të mos pranojnë forcat e sigurisë të federatës, duke vepruar në mënyrë private. Grupi i tyre drejtohet nga bashkëshortja e Maguire dhe ajo e

Vazhdoni leximin →

Salah, një “minierë ari”

Falë një marrëveshjeje komerciale, Moamo Salah arkëton rreth 175 milionë euro në sezon. “The Mirror”, ka marrë akses në një dokument financiar i quajtur ‘Salah UK Commercial’, ku sipas të dhënave të publikuara në atë dokument, Salah ka përfituar 5.4 milionë euro si pjesë e marrëveshjeve të sponsorizimit. Ai ka marrëveshje të profilit të lartë

Vazhdoni leximin →

Ice Cube investon te basketbollistja talentuar

Kaitlin Klark, lojtarja më premtuese e basketbollit të Universiteteve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, thuhet se ka marrë një ofertë interesante për të ardhmen. Klark, e cila do të jetë e para në listën e lojtarëve, të cilat pritet që të zgjdhen në prill prej skuadrave profesioniste, është kontaktuar nga një presonazh i botës së

Vazhdoni leximin →

Shakira flet për tradhëtinë e Pique

Shakira ka sqaruar një ndër spekulimet që është përfolur më shumë për ndarjen e saj nga ish-bashkëshorti, futbollisti Gerard Piqué. Në një intervistë të dhënë së fundmi, këngëtarja ka kthyer një përgjigje të thjeshtë kur është pyetur nëse ishte i vërtetë fakti se ajo e kishte zbuluar tradhtinë e bashkëshortit të saj nga kavanozi i

Vazhdoni leximin →

Bashkëshortja italiane e Lorik Canës qëndis flamurin Kuq e Zi

Kapiteni legjendar i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, ka ndarë së fundmi një video në “InstaStory” të gruas së tij, Monica duke qendisur flamurin Kuq e Zi. Partnerja e Lorik Canës, është Monica Ercoli, arkitektja italiane. “Monika në versionin Marigoja. Monika a e di kush është Marigoja“?- e pyet Loriku parteren e tij. Lorik Cana dhe

Vazhdoni leximin →