Ana Sofia, midis Kolumbisë dhe Barcelonës

Ana Sofia Henao është një modele kolumbiane, por që ka një pasion të madh për futbollin. Zemra e 34 vjeçares natyrisht që rreh për përfaqësuesen e vendit të saj, Kolumbinë, por ajo është edhe një mbështetëse e zjarrtë e Barcelonës. Në karierën e saj të suksesshme, Ana Sofia ka qenë një mbretëreshë e kopertinave të

Vazhdoni leximin →

Zonja Xhemajli impresionon në “Tiki Taka”

Erjona Sulejmani, e njohur si zonja Xhemaili ka qenë e ftuar në emisionin sportiv “Tiki Taka”. Në studion e Pierluixhi Pardo, nuk mund të kalonte pa u vënë re edhe prezenca e gruas së futbollistit të Bolonjës dhe përfaqësueses së Zvicrës, Blerim Xhemaili. Modelja shqiptare ka bërë shumë përshtypje gjatë finaleve të Kampionatit Europian nëpër

Vazhdoni leximin →

Sanderson, ajo që vendos për Davide Santon

Quhet Kloe Sanderson, është 22 vjeç dhe thuhet se është një nga njerëzit me më shumë ndikim tek mbrojtësi i Interit, Davide Santon. Çifti është njohur në Angli, në kohën kur Santon luante në Premier League dhe tani janë pothuajse të pandarë. Në kohën kur ishte në tratativa me Interin dhe mbrojtësi e kishte refuzuar

Vazhdoni leximin →

Serena Uilliams, ja çfarë u intereson tani fotografëve

Serena Uilliams nuk është më numri 1 i botës në tenis, duke ia lëshuar vendin gjermanes Anxhelik Kerber, e cila kryeson rank listën me një diferencë prej 1000 pikësh. Uilliams ka fituar gjithçka gjatë karierës së saj, nga 6 herë Australian Open dhe US Open, 3 herë Roland Garos, si dhe ka fituar 7 tituj

Vazhdoni leximin →

Modunjo, nudo për të treguar hiret e sportit

Formë të shkëlqyer dhe e gjitha natyrale, kjo është Rafaela Modunjo, e cila së fundi ka pozuar për kalendarin e vitit 2017 të “For Men Magazine”. Janë 13 fotografi artistike seksi, të shkrepura nga Frederiko Kanci, ku modelja 28 vjeçare pozon nudo, duke treguar feminilitetin e saj. Rafaela është Mis Italia 2011, por një njeri

Vazhdoni leximin →

Natasha Hastings, medalje ari edhe në studio fotografike

Natasha Hastings është një nga atletet më fituese amerikane të garave të shkurtra, por specialiteti i saj është gara e 400 metrave. Tashmë në moshën 30 vjeçare, atletja e lindur në Bruklin (Nju Jork) ka fituar gjatë karierës së saj 17 medalje ari në të gjitha kompeticionet e mëdha, të fundit në Lojrat Olimpike “Rio

Vazhdoni leximin →

Aliçe Sabatini, Mis Italia kthehet në parket

Nga parketi në pasarelë, vajtje-ardhje. Mis Italia 2015, Aliçe Sabatini, kthehet te dashurina e saj e madhe… basketbolli. Modelja 20 vjeçare ka firmosur për një vit me skuadrën Stele Marine Ostia dhe në muajt e ardhshëm do të jetë protagoniste me topin si lojtare krahu. Sabatini nuk e ka fshehur kurrë dashurinë për basketbollin, por

Vazhdoni leximin →

Elisabet Harli… çdo të thotë të vraposh

Elisabet Harli është në një formë perfekte, megjithëse sapo ka mbushur 51 vjeç. Aktorja e madhe është shfaqur sërish me bark të sheshtë, këmbë të tonifikuara, ende e bukur për t’u parë. Dhe asgjë nuk është e rastësisme, por në të kundërt e ka një sekret. “Nuk bëj shumë ushtrime – ka thënë Harli për

Vazhdoni leximin →

Kira Santoro, fotot që ndezën web-in

Goditja e fundit e Kira Santoro janë një set fotografish që po çmendin web-in. Kaliforniania 22 vjeçare është thjeshtë e mrekullueshme dhe për këtë mjafton të shfletosh Sport Illustrated, ku ka pozuar për të reklamuar veshje plazhi. Santoro është një tifoze e madhe e Leikërs, ndërkohë që prej kohësh praktikon edhe skeitbord.  

Emanuela Jakuinta zbukuron fanelën e Higuain

Që Emanuela Jakuinta është një tifoze e zjarrtë e Juventusit, kjo nuk është një gjë e re. Opinionistja bukuroshe e televizioneve ka bërë një set fotografik intim, por të lidhur me dashurinë e saj për skuadrën kampione të Italisë dhe për ta ilustruar ka zgjedhur fanelën e Higuain, sulmuesit që mbërriti tek bardhezinjtë gjatë merkatos

Vazhdoni leximin →