Në Angli tani po e quajnë VARçester Junajtid!

Goli i anuluar i Evertonit ndaj Mançester Junajtidit, në ndeshjet e të dielës së kaluar në Premier Ligë, nxiti mediat që të bënin një llogari. Si ka ndikuar VAR-i në fatin e skuadrave këtë sezon? – ishte pyetja e tyre. Në përfundim, mund të thuhet se Mançester Junajtidi duhet të jetë klubi me mendimin më

Vazhdoni leximin →

Ia plas Federata gjermane: Penalltia ishte “dhuratë” për Bajernin!

Bajerni i Mynihut fitoi 3-2 kundër Verder Bremenit në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë, ndërkohë që goli vendimtar u shënua me 11-metërsh nga Robert Levandovski. Vendimi i gjyqtarit për të dhënë penallti për ekipin vizitor (Bajernin) ngjalli shumë polemika dhe diskutime në Gjermani, ndërkohë që shumë tifozë thonë se penalltia ishte e paqenë. Qëndrimin e

Vazhdoni leximin →