Liverpool, skuadra më e kushtueshme në Evropë

Portali gjerman Transfermarkt përpiloi klasifikimin e klubit më të kushtueshëm në Evropë. Një klasifikim të cilin e komandon Liverpool me një vlerë totale prej 987.7 milionë Paund ose  rreth 1 miliard Euro. Pas The Reds, në vendin e dytë gjendet Manchester City, ndërsa podiumi plotësohet nga Barcelona që  është në vendin e tretë. Është ky

Vazhdoni leximin →

Coronavirusi, Serie A humbet mbi 1 mld Euro; Juve e Inter klubet më të goditur

Pasojat afatgjata e afatmesëm të pandemisë coronavirusin shtynë portalin Transfermarkt të ndërmarrë një hap të pamenduar disa muaj më parë duke iu përgjigj rastit të jashtëzakonshëm me një zgjedhje  që është po aq  jashtë të zakonshmes; uljen e të të gjitha vlerave të merkatos në databazën e tij me një efekt të menjëhershëm te futbollistet

Vazhdoni leximin →

Polemika në rrjete sociale; Ronaldo bllokon ‘Transfermarkt’ në Instagram për vlerën e ulët në merkato

Kohët e fundit Transfermarkt, portali I specializuar në vlerësimin ekonomik të botës së futbollit, përpiloi klasifikimin e futbollistëve më të kushtueshëm në bazë të moshës. Cristiano Ronaldo rezultoi se ishte 35 vjecari më I kushtueshëm me 75 milionë Euro, por për luzitanin kjo shifër ishte e ulët dhe për këtë arsye, Cristiano Ronaldo e bllokoi

Vazhdoni leximin →