Spanjë, Federata, ndihmë prej 500 milionë Eurosh për klubet

Federata Spanjolle e Futbollit vendosi të ndihmojë klubet në kampionatin iberik teksa përcaktoi një linjë financimi prej 500 milionë Eurosh për to. Ai që e konfirmoi këtë ishte vetë presidenti I këtij institucioni, Luis Rubiales pas një konference telefonike me presidentët e të gjithë federative rajonale të Spanjës. ‘Është një shumë e rëndësishme-tha Rubiales-që do

Vazhdoni leximin →

Spanjë, bëhet zyrtare; Casillas, kandidat për president I Federatës

Iker Casillas zyrtarizon lajmin e publikuar ditë më parë; vendos kandidaturën për president të Federatës Spanjolle të Futbollit për të rivalizuar me presidentin aktual të këtij institucioni. Luis Rubiales. ‘Po do të paraqes kandidaturën time për president të Federatës kur të bëhen zgjedhjet-tha Iker Casillas në një postim në profilin e tij në rrjetin social

Vazhdoni leximin →

Spanjë, La Liga është në…’alarm të kuq’

Janë zhvilluar vetëm javët e para në kampionatin spanjoll, por La Liga duket se është në ‘alarm të kuq’. Kjo për shkak të numrit të lartë të kartonave të kuq që janë dhënë gjatë këtij fillim sezoni që ka shqetësuar jo pak futbollistët dhe trajnerët që nuk e kanë aspak problem që të shfaqin pakënaqësitë

Vazhdoni leximin →