Superliga, Skënderbeu “ringjallet” në Ballsh, Apolonia i reziston Kastriotit!

Ishin dy ndeshjet më pak interesante në letër, por nuk ecën në gjithçka sipas parashikimit. Bylis-Skënderbeu dhe Kastrioti-Apolonia patën edhe të papriturën brenda tyre, ndërsa korçarët fituan dhe fierakët barazuan jashtë fushe. Ekipi i trajnerit Julian Ahmataj triumfoi 2-0 në Ballsh falë golave të shënuar nga Pusi e Tereziu në pjesën e dytë. Mallakastriotën luajtën

Vazhdoni leximin →

Teuta ngec me Skënderbeun, Vllaznia “e fituara” e bojkotit!

Parashikimet ishin ndryshe, veçse realitetin e tregoi fusha, të paktën për atë që u pa. Skënderbeu arriti ta mbante në barazim 1-1 Teutën në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit, ndonëse vendasit ishin favoritë për fitoren dhe korçarët tashmë një skuadër mjaft “rinore”. Gjithsesi, ish-kampionët ia dolën të merrnin pikën edhe pse shumë lojtarë janë larguar

Vazhdoni leximin →

Skënderbeu nuk ia del dot as në Zvicër, koeficientet “peshuan” më shumë se shkeljet e Sitit!

Këto ndërtesa i bëjnë madhështore që të na trembin. Janë fjalët e Barak Obamës, në versionin e luftëtarit për të drejtat e njeriut, jo të presidentit të Shteteve të Bashkuara, dhe kjo shprehje vlen edhe për Gjykatën Supreme të Zvicrës. Pesë njerëz brenda kësaj ngrehine impozante dhanë vendimin për mbajtjen në fuqi të dënimit të

Vazhdoni leximin →

Tirana nuk është vetëm Egboja, Ngo shënon për titullin e për racizmin!

Aksioma e futbollit është kjo: Nëse luan mirë, rezultati normalisht vjen. Ky normalitet është kthyer më në fund tek Tirana që kaloi një provë të vështirë në Korçë, duke marrë një fitore me përmbysje, edhe pse u godit shpejt. Skuadra kryesuese e Superligës, e drejtuar nga trajneri Emanuel Egbo, përballoi golin e hershëm të ish-kampionëve,

Vazhdoni leximin →

Kupa: Tirana, Kukësi e Teuta bëjnë detyrën, zgjimi I Bylisit prish planet europiane të Skënderbeut

Një lojtar rezervist (të paktën për këtë ndeshje) dhe një portier ishin shpëtimi I Bylisit, dhe katastrofa e Skënderbeut. Korçarët janë jashtë nga kupa, dhe të ndalur edhe në kampionat, dhe në të dy frontet ku synonin Europën, u prishi punë I njëjti kundërshtar. Ekipi nga Mallakastra, por me përbërje globaliste, pasi e mundi ish-kampionen

Vazhdoni leximin →

Skënderbeu e di se nuk ka falje, por lutet që Zvicra ta “nxjerrë nga burgu” për 3 vjet!

Edhe ata vetë e kuptojnë se nuk mund të ketë pafajësi. Pavarësisht se presidenti i Skënderbeut, Ardian Takaj, ka këmbëngulur vazhdimisht se klubi i tij është pa njollë, sërish nuk pritet që Gjykata Federale në Zvicër t’ia heqë plotësisht dënimin e dhënë nga UEFA. Burime pranë numrit 1 të korçarëve, bëjnë me dijë se objektivi

Vazhdoni leximin →