Superliga, Skënderbeu “ringjallet” në Ballsh, Apolonia i reziston Kastriotit!

Ishin dy ndeshjet më pak interesante në letër, por nuk ecën në gjithçka sipas parashikimit. Bylis-Skënderbeu dhe Kastrioti-Apolonia patën edhe të papriturën brenda tyre, ndërsa korçarët fituan dhe fierakët barazuan jashtë fushe. Ekipi i trajnerit Julian Ahmataj triumfoi 2-0 në Ballsh falë golave të shënuar nga Pusi e Tereziu në pjesën e dytë. Mallakastriotën luajtën

Vazhdoni leximin →

Teuta ngec me Skënderbeun, Vllaznia “e fituara” e bojkotit!

Parashikimet ishin ndryshe, veçse realitetin e tregoi fusha, të paktën për atë që u pa. Skënderbeu arriti ta mbante në barazim 1-1 Teutën në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit, ndonëse vendasit ishin favoritë për fitoren dhe korçarët tashmë një skuadër mjaft “rinore”. Gjithsesi, ish-kampionët ia dolën të merrnin pikën edhe pse shumë lojtarë janë larguar

Vazhdoni leximin →

Skënderbeu nuk ia del dot as në Zvicër, koeficientet “peshuan” më shumë se shkeljet e Sitit!

Këto ndërtesa i bëjnë madhështore që të na trembin. Janë fjalët e Barak Obamës, në versionin e luftëtarit për të drejtat e njeriut, jo të presidentit të Shteteve të Bashkuara, dhe kjo shprehje vlen edhe për Gjykatën Supreme të Zvicrës. Pesë njerëz brenda kësaj ngrehine impozante dhanë vendimin për mbajtjen në fuqi të dënimit të

Vazhdoni leximin →