U deshën tre vjet, por Bajerni ia dha lamtumirën Shvajnit!

Një nga mesfushorët më të mirë të këtij klubi u largua në vitin 2015. Bastian Shvajnshtajger shkoi tek Mançester Junajtid dhe tani ndodhet tek Çikago Fajër në ligën amerikane, veçse nga Bajerni nuk mori atë që meritonte, një lamtumirë të denjë për kontributin e madh që dha. Gjithsesi, klubi fisnik bavarez nuk e harroi dhe

Vazhdoni leximin →

Shvajni dhe Ana kanë gjetur parajsën pas kalimit në Amerikë

Bastian Shvajnshtajger kaptoi Atlantikun për të vazhduar profesionin e tij, futbollin, por në Amerikë gjeti vërtet Amerikën. Së bashku me gruan e tij të bukur, Ana Ivanoviçin, veterani gjerman po shijon kënaqësitë që të jep jeta thuajse prej pensionisti falë “trashëgimisë nga Europa”, ndërsa futbollin amerikan duket se e ka “bukë e djathtë”. Nuk mund

Vazhdoni leximin →

Sa më larg Murinjos, Shvajni edhe me “not” do ikte

Bastian Schweinsteiger do të largohet nga Manchester United. Mesfushori gjerman do të transferohet te klubi nga MLS, Chicago Fire dhe pritet që përtej oqeanit të tregojë edhe njëherë klasin e tij me topin pavaresisht moshes. “Gjatë karrierës time, gjithmonë kam shijuar mundësi të reja dhe besoj se edhe kjo do të më ndihmoj të arrij

Vazhdoni leximin →

Kur Bajerni e fut “djallin” në shishe…

Zhoze Murinjo, pak kohë më parë, e dërgoi Bastian Shvainshtaigerin që të luante me ekipin rezervë të Mançester Junajtidit, duke treguar hapur, kështu, se ky futbollist, pjesëtar i përfaqësueses gjermane, nuk bën pjesë në planet e tij të ardhshme në “Old Trafford”. Tani, Interi dhe Milani kanë treguar interesim për shërbimet e tij, por nuk

Vazhdoni leximin →