Turpi i Agim Ibraimit; A mund të sillet kështu një futbollist profesionist?

Ai është një lojtar më përvojë të madhe kombëtare dhe ndërkombëtare, pa shumë fjalë, ai është një futbollist profesionist kohëgjatë, por, siç duket, në ndeshjen e dytë kualifikuese të Shkëndijës së Tetovës, kapiten i së cilës Agim Ibraimi është, me Dudelanzhin luksemburgas në kuadrin e Ligës së Evropës, atij “i iku mendja”, sepse ndryshe nuk

Vazhdoni leximin →

Çfarë po ndodh me Shkëndijën, ku shkoi buzëqeshja?

Shkëndija e Tetovës bëri një hap tjetër të gabuar dhe përsëri para tifozëve të vet, duke u mundur 1-2 në ndeshjen e parë kualifikuese të Ligës së Evropës në stadiumin “Toshe Proeski” të Shkupit nga ekipimodest luksemburgas, Dudelanzh, pasi në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampioneve ajo u eliminua në mënyrë të turpshme

Vazhdoni leximin →

Felipe – më i shtrenjti në historinë futbollit maqedonas

Braziliani Felipe që gjatë disa sezoneve të kaluar ka qenë ikonë e tifozëve të Vardarit të Shkupit, tani është pjesëtar i klubit tetovar të Shkëndijës së Tetovës që, në fakt, është rivali kryesor i klubit vardaras. Në këtë mënyrë, ky futbollist që është më krijuesi në futbollin maqedonas, do të ndërrojë qytetin dhe klubin, ndërkohë

Vazhdoni leximin →