Liverpuli në Beograd pa Shaqirin; shkak frika e incidenteve

Liverpuli do të udhëtojë në mesjavë drejt Beogradit për ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampioneve ndaj Crvena Zvezdës por në fushën e lojës nuk do të jetë Xherdan Shaqiri. trajneri Jurgen klop ka vendosur të lërë futbollistin me origjinë shqiptare jashtë skuadre për këtë përballje nga frika e kërcënimeve dhe incidenteve që mund të

Vazhdoni leximin →

Serbët kanë mësuar shqip sa për të sharë Gjerdan Shaqirin!

Në adresë të futbollistit të Liverpulit, Gjerdan Shaqiri, tifozët famëkeq serbë të Crvena Zvezdës, “Delii”, lëshuan një numër të sharash në gjuhën shqipe që ata i kishin mesuar posaçërisht me rastin e ndeshjes së fundit të Ligës së Kampioneve në stadiumin “Enfild” mes Liverpulit dhe ekipit beogradas. Shaqiri është një nga lojtarët më të urryer

Vazhdoni leximin →