Okampos, një sulmues dhe një portier i vërtetë për Championsin! Sevilja e di këtë!

Suksesi në futboll dihet që është kolektiv, por shpesh janë individët që shkëlqejnë fort. Në duelin e ligës spanjolle të futbollit, Sevilja-Eibar, heroi ishte sulmuesi vendas, Lukas Okampos, i cili shënoi golin e vetëm, që i dha fitoren skuadrës seviljane, por bëri edhe më shumë se kaq. Futbollisti që ka luajtur për Milanin, u tregua

Vazhdoni leximin →

Nga shëtitja në ferr, si përfundoi kështu Sevilja në Eibar?!

Këtë sezon nuk duket ekipi i viteve të kaluara, por krenaria mbetet. Eibari, zbulimi dhe mrekullia e ligës spanjolle të futbollit, është gjithnjë aty dhe doli nga zona e ftohtë me një fitore “gjëmuese”. Ndërsa po humbiste 0-2 në shtëpi ndaj Seviljes, gjeti vetveten dhe përmbysi shifrat në 3-2. Okampos dhe Oliver shënuan për miqtë,

Vazhdoni leximin →