Nga shëtitja në ferr, si përfundoi kështu Sevilja në Eibar?!

Këtë sezon nuk duket ekipi i viteve të kaluara, por krenaria mbetet. Eibari, zbulimi dhe mrekullia e ligës spanjolle të futbollit, është gjithnjë aty dhe doli nga zona e ftohtë me një fitore “gjëmuese”. Ndërsa po humbiste 0-2 në shtëpi ndaj Seviljes, gjeti vetveten dhe përmbysi shifrat në 3-2. Okampos dhe Oliver shënuan për miqtë,

Vazhdoni leximin →

Më në fund Modriçi, Reali i Solarit nuk duket kaq i keq!

Ata që ndoqën ndeshjen në “Bernabeu” ndaj Seviljes padyshim thuajse e fshinë nga mendja katastrofën e fazës së parë ndaj kësaj skuadre, me shifrat 0-3. Reali që u shfaq sot para tifozëve të vet ishte diçka tjetër, dhe jo thjesht sepse fitoi 2-0. Djemtë e trajnerit Solari sikur kishin rifituar atë magjinë e ndeshjeve të

Vazhdoni leximin →

Dembele bën Mesin, Barça i afrohet 100 trofeve në histori

Janë 93 deri tani, bashkë me Superkupën e fituar këtë të diel. Barcelona vazhdon marshimin për të shtuar “mullarin” e trofeve, duke qenë për momentin mbi Realin e Madridit, në numrin e përgjithshëm. Gjithsesi, për klubin e lavdishëm katalanas nuk ishte aspak e lehtë të thyhej rezistenca e Seviljes, ekipin që “blaugranët” e mundën në

Vazhdoni leximin →

Superkupa merr valixhet… për herë të parë jashtë Spanjës!

Këtë vit, Superkupa e Spanjës, për të cilën do të luajnë Barcelona dhe Sevilja, do të zhvillohet më 12 gusht në Marok, në stadiumin “Tanzhier” me kapacitet prej 45 000 vendesh. Deri tani, në këtë konkurrim janë luajtur nga dy ndeshje, ndërsa sivjet vetëm një ndeshjenë një fushë neutrale. Deri tani, në historinë e Superkupës

Vazhdoni leximin →