Askush si Ibrahimovic; 15 gola në moshën 39 vjecare, por ai: Për moshën nuk flas kurrë me kënaqësi

Zlatan Ibrahimovic u kthye në fushë, me gol, me 90 minuta në këmbë, mori Milanin në duar në momentin më të vështirë; ajo e Firences ishte transferta perfekte për Zlatan Ibrahimovic. Me humor të mirë, sulmuesi suedez foli për Sky Sports në fund të ndeshjes duke nënvizuar rëndësinë e fitores 3-2 ndaj Fiorentinës ‘Ishte shumë

Vazhdoni leximin →

#Messi767, Barcelona feston rekordin e yllit argjentinas

Talent i pastër, unik, më i miri, spektakolar, legjendë, magjil, gjeni. Janë këto disa nga fjalët me të cilat ish futbollistë dhe lojtarët aktualë të Barcelonës i përdorën për të uruar Messin pëer rekordin e ri të regjistruar në karrierën e tij. Duke zbritur në fushë ndaj Huescas ku shënoi edhe 2 gola, Messi barazoi

Vazhdoni leximin →

Rekord i Novak Djokovic; 311 javë si numri 1 i botës

Novak Djokovic është gjithnjë e më shumë pjesë e historisë së tenisit. Tenisti serb, fituesi i Australian Open, nisi javën e 311 si numri 1 i botës duke vendosur një rekord të ri në 48 vjet histori. Djokovic më këtë shifër theu rekordin e Roger Federer që në 16 korrik 2012 theu rekordin e mëparshëm

Vazhdoni leximin →