Junajtid..punë djalli, e vazhdoi pa e pyetur kontratën me Rashfordin!

Mançester Junajtidi vendosi automatikisht që ta vazhdojë kontratën me Markus Rashfordin edhe një sezon tjetër. Në fakt, klubi shfrytëzoi klauzolën që përshihet në kontratën e tij, sipas se cilës mjafton njera palë që ta vazhdojë bashkëpunimin dypalësh edhe një sezon tjetër, nëse Rashfordi është pjesë standarde e formacionit të parë. Në fakt, kontrata aktuale e

Vazhdoni leximin →

Aleksis Sançez-Rashford, sa i fortë kontrasti tek Junajtidi

Njëri është lojtari më i paguar i kampionatit, ndërsa tjetri një futbollist me rrogë çfarëdo, edhe pse po shkëlqen. Nuk mund të ishte më i madh kontrasti tek Mançester Junajtidi, mes dy sulmuesve, Aleksis Sançezit dhe Markus Rashfordit. Kileni, që fiton besohet mbi 500 000 paund stërlina në javë, i ka kushtuar shumë shtrenjtë klubit,

Vazhdoni leximin →