Champions League dhe Ramazan; Cfarë problemi për Ajaksin

Mes Ajaksit dhe finales së Ligës së Kampioneve janë 2 pengesa; e para është Tottenhami të cilin ‘Harkëtarët’ e rinj e mundën në ndeshjen e parë në Londër 1-0, kurse pengesa e dytë është pikërisht muaji i /Ramazanit, periudhë kur besimtarët myslimanë agjërojnë. Zijec dhe Mazraui dy prej lojtarëve më të rëndësishëm të skuadrës së

Vazhdoni leximin →

Pritej Morata, por vjen Ramazani..djaloshi nga Burundi!

Kjo javë filloi për Mançester Junajtidin me një transferim të papritur të sulmuesit të ri dhe të talentuar, Largi Ramazani. Fjala është për belgun 16-vjeçar me ngjyrë që nënshkroi me Junajtidin një kontratë katërvjeçare. Ramazani është lindur në Burundi, ndërkohë që shkollën e të rinjve e kaloi tek Anderlehti, para se të bashkohej me Carltonin,

Vazhdoni leximin →