Ciklizëm, Dennis thyen karantinimin, polemika në rrjetet sociale

Në rrjetet sociale shpërthejnë polemikar me Rohan Dennis. Kampioni I botës në garën e kronometrit në ciklizëm vendosi të thyejë karantinimim dhe të tregojë ‘bëmën’ e tij në Instagram. ‘Dita 34, u mërzita dhe dola nga shtëpia. Covid-19 mund të më….-shkruante në postimin e tij Dennis, me australianin që aktualisht jeton në Girona të Spanjës.

Vazhdoni leximin →

Karantinë dhe kritika, në Portugali, polemika për Ronaldon: Asnjë privilegj

Në Portugali kanë shpërthyer polemikat mbi idhullin sportiv të vendt; Cristiano Ronaldo. Stërvitja e personalizuar e sulmuesit të Juventusit të kryer në ditët e jkaluara në stadiumin e Madeirës ka sjellë reagime negative edhe në Lisbonë. Pas publikimit të lajmit të shoqëruar edhe me foto të stërvitjeve të Ronaldos që është në karantinë në vendlinjen

Vazhdoni leximin →

Polemika të reja, Diaconale I Lazios: Disa gjoja virtuoze duan vetëm të anulojnë kampionatin

Italia është në kulmin e emergjencës së coronavirusit, megjithatë kjo nuk I ndalon polemikat në futbollin në vendin e Apenineve. Është shefi I Departamentit të Komunikacionit të Lazios, Arturo Diaconale që I ndezi këto polemika teksa foli sërish për perspektivën e ardhshme të Serisë A dhe nuk tërhiqet nga ato që deklaroi një javë më

Vazhdoni leximin →