Kroos dhe Aubameyang; përplasje në rrjetet sociale

Toni Kroos dhe Pierre-Emerick Aubameyang u bënë protagonistë të një polemike në rrjetet sociale teksa diskutonin mënyrën e festimit të shënimit të golave të sulmuesit të Arsenalit që nuk Iipëlqejnë aspak mesfushorit të Realit të Madridit. Gjermani nuk ngurroi të  shfaqë pakënaqësinë e tij, sigurisht duke gjetur përgjigjen e menjëhershme të Aubameyang. ‘Festimet e përgatitura

Vazhdoni leximin →

El Clasico mes polemikave,Barcelona s’e kapërdin: VAR i përdorur keq në faullin ndaj Sergio Ramos

Nuk është aspak dicka e re që pas një ndeshjeje El Clasico të shihen dy  standarde të kundërta në analizën e sfidës mes Barcelonës dhe Realit të Madridit. Në kryeqyteti i gëzohen në maksimum fitores së Los Blancos, ndërsa në Katalonjë i kushtohet rëndësi momentit vendimtar të ndeshjes; penalltia për tërheqjen e Lenglet ndaj Sergio

Vazhdoni leximin →