Konte në hall, mbrojtësin e tij e duan Reali e Barcelona!

Quhet Martin Shkriniar, është nga Sllovakia, dhe kërkohet nga gjithë Europa. Trajneri i Interit, Antonio Konte, me siguri po kalon ditë me nerva pasi për 24-vjeçarin kanë shprehur interesim të fortë gjigandët e Spanjës, Real Madrid dhe Barcelona. Përveç tyre edhe Mançester Junajtidi e të tjerë. Lëvizja nga Spanja pritet të bëhet në janar, por

Vazhdoni leximin →

Juventus, Manxhukic, sheiku I ri? Nga Katari vijnë oferta

Lënia jashtë listës së Ligës së Kampioneve, konfirmon edhe njëherë se Mario Manxhukic nuk është më pjese e projektit të Juventusit. Gjatë muajve të verës sulmuesi kroat refuzoi disa oferta, por duket se ka ende mundësi që ai të largohet nga kampionët e Italisë. Në fakt, në drejtim të tij kanë ardhur oferta nga Katari,

Vazhdoni leximin →