Lotito akuzohet për racizëm, klubi I Lazios I del në mbrojtje

Klaudio Lotito  së fundmi është vënë në qendër të polemikave për deklaratën e bërë prej tij në Këshillin Federal. Presidenti I klubit roman kur foli për racizmin deklaroi: ‘Jo gjithnjë pasthirrmat ‘buu’ janë akt racizmi. Kujtoj që kur ishim të vegjël Iu drejtoheshim me ‘buu’ edhe persponave që kishin lëkurë normale, të bardhe dhe jo

Vazhdoni leximin →

Arroganca e shëmtuar e padronit, Inzagi pse nuk ikën nga Lacio?!

Po kërcënojnë botën me gjyqe, por nuk mund t’i shpëtojnë figurës së keqe që kanë bërë. Drejtuesit e Lacios, saktësisht presidenti Lotito është kapur “mat” nga mediat, të cilat i nxorrën të palarat, duke publikuar një telefonatë të përgjuar (me kamera telefoni), ndërsa i bërtiste trajnerit të tij, Simone Inzagi. “Ti gjithnjë ankohesh për gjithçka,

Vazhdoni leximin →

Punë italianësh? Lotito dhe Marota gati sa nuk u rrahën!

Gazeta italiane “La Republika” shkruan se presidenti i Lacios, Klaudio Lotito, dhe presidenti i Juventusit, Bepe Marota, gati sa nuk u rrahën njeri me tjetrin në një mbledhje të shefave të mëdhenj të ekipeve të Serisë A! Në fakt, mbledhja e shefave të 20 ekipeve të Serisë A u zhvillua të premten e kaluar dhe

Vazhdoni leximin →

Milan në merkato për Europën, kërkon Keita për sulmin

Milani në këtë sezon ka si objektiv rikthimin në kupat e Europës dhe ka nisur të lëvizë në këtë sesion të merkatos me qëllim gjetjen e lojtarëve cilësore, që mund ta ndihmojnë Vinçenco Montelën në pjesën e mbetur të edicionit. Një prej emrave më të përmendur dhe që trajneri napoletan e vlerëson shumë është sulmuesi

Vazhdoni leximin →