Fushata elektorale, Laporta kandidaturë-show në Bernabeu: Dua t’ju ritakoj

Joan Laporta zgjodhi profilin e tij në Tëitter për të nisur fushatën elektorale për presidencën e Barcelonës. Ish kreu i klubit katalanas publikoi foton e një ndërtese përballë Santiago Bernabeut, stadiumi i rivalit historik, Real Madrid ku kishte vendosur një karton gjigand me imazhin e tij të shoqëruar me mbishkrimin:’Dëshirë për t’ju ritakuar’. Një gjest

Vazhdoni leximin →

As çmenduria e Moratit nuk mjaftoi për Mesin, ndonëse dha 1.2 miliardë për Interin!

Të paguash 250 milionë euro për një 19-vjeçar, qoftë edhe të futbollit, është padyshim diçka për të shkulur qimet e kokës. Edhe kur njeriu që ishte gati për çmendurinë quhet Masimo Morati, dhe kur “objekti i dëshirës” quhej Lionel Mesi. Gjithsesi, kjo paska ndodhur, të paktën duke i besuar përbetimeve të Zhoan Laportës, ish-presidentit të

Vazhdoni leximin →