Refuzoi  kundër Kosovës, do të ulet në stolin e drejtimit të Serbisë!

Trajneri i deritanishëm i perfaqësueses së Malit të Zi, serbi Lubisha Tumbakoviç, do të jetë trajneri i ri i përfaqësueses së Serbisë, njoftoi mediumi “Sport klub”. Sikurse dihet, Tumbakoviçi u shkarkua nga federata malazeze e futbollit, sepse refuzoi ta drejtoi ekipin malazez kundër përfaqësueses së Kosovës, të cilën nuk e njeh si shtet Serbia. Duket

Vazhdoni leximin →

Kosova “e mori në qafë”, shkarkohet trajneri i Malit të Zi!

Ljubisha Tumbakoviç nuk do të jetë më trajner i Malit të Zi! Lajmi vjen nga gazeta malazeze “Vijesti” e Podgoricës, pas mbledhjes-rrufe që mbajti kryesia e Federatës vendase të Futbollit. Presidenti Dejan Stankoviç, dhe drejtuesit e tjerë, e quajtën jo të ndershme që 68-vjeçari të vazhdojë detyrën pasi refuzoi të drejtonte kombëtaren në ndeshjen ndaj

Vazhdoni leximin →

Serbia nuk e njeh Kosovë, por kapiteni i saj e konfirmon!

Ish-pjesëtari i përfaqësueses serbe të të rinjve, ndërkohë edhe kapiten i saj, Arton Zekaj, i “dribloi” “shqiponjat” serbe, duke zgjedhur që të luajë për përfaqësuesen e Kosovës, të cilën Serbia nuk e njeh si shtet. Zekaj, në fakt, ka lindur në Suboticë (Vojvodinë) dhe ka luajtur me të gjithë ekipet përfaqësuese serbe të moshave, ndërsa

Vazhdoni leximin →