Lewis Hamilton dhe Mercedes, rinovim për një vit

Tani është zyrtare, Mercedes dhe Lewis Hamilton gjejnë akordin për nënshkrimin e një kontrate deri në fundin e vitit 2021 duke mbyllur në këtë mënyrë një tratativë të gjatë mes skuderisë dhe 7 herë kampionit të botës. Mercedes doli me një komunikatë për shtyp në faqen e tij të internetit për të bërë të ditur

Vazhdoni leximin →

Mesut Ozil, vjen edhe firma me Fenerbahcenë

Mesut Ozil firmosi më në fund kontratën me Fenerbahcen.Ish mesfushori I Arsenalit nënshkroi me skuadrën turke për 3 vjet e gjysmë me Fenerbahcen që e mori futbollistin me parametra zero pasi Ozil gjeti akordin me Topcinjtë e Londrës për zgjidhjen e kontratës mes tyre. ‘Një ëndërr e bërë realitet’-është slogan i përdorur nga Fenerbahce teksa

Vazhdoni leximin →